Prekių katalogas

Kraujospūdžio matuokliai: kaip išsirinkti tinkamą?

Kraujospūdžio matuokliai: kaip išsirinkti tinkamą?

Sveikata yra brangiausias mūsų turtas, o šiais laikais ja rūpintis vis lengviau, nes į pagalbą galime pasitelkti pažangiausių technologijų prietaisus, skirtus individualiai profilaktikai, gydymui ar geros savijautos ir nuotaikos palaikymui. Elektroniniai termometrai, cukraus kiekio kraujyje matuokliai, kraujotakai pagerinti skirti masažuokliai – pagrindiniai buityje aptinkami sveikatos priežiūros prietaisai, tačiau vienas iš svarbiausių yra kraujospūdžio matuoklis. 

Nuolatinis stresas, vis didėjantis gyvenimo tempas ir prasta miego kokybė gali paskatinti nepageidaujamų ligų riziką. Visame pasaulyje didžiausią skaičių gyvybių – net 17,9 milijono – kasmet pasiglemžia širdies ir kraujagyslių ligos. Lietuvoje taip pat pastebimas itin aukštas mirtingumo nuo šių ligų skaičius – kiekvienais metais miršta apie 20 tūkstančių žmonių. Kraujo spaudimo matuokliai suteikia galimybę namų sąlygomis stebėti kraujo spaudimą, aptikti širdies ritmo sutrikimus, pulsą ir gali tapti širdies ligų prevencijos priemone, todėl labai svarbu turėti šį mažą, bet itin funkcionalų prietaisą namuose ir laiku aptikti gresiantį pavojų mūsų sveikatai. Išsirinkti sau tinkamą – nelengva užduotis, nes rinkoje vyrauja itin platus šių medicinos prietaisų pasirinkimas, todėl prieš įsigyjant šiuos pagalbininkus, labai svarbu žinoti tam tikrus dalykus. Pateikiame jums keletą patarimų, kurie padės nesuklysti renkantis kraujo spaudimo matuoklį.

Kurį tipą pasirinkti?

Vyrauja du pagrindiniai kraujospūdžio matuoklių tipai – automatiniai riešiniai ir žastiniai. Nors rinkoje vis dar galima rasti ir mechaninių (dar žinomų kaip aneroidinių) kraujospūdžio matuoklių, tiksliai nustatančių pulsą žasto srityje, tačiau šiuos prietaisus dėl patogaus naudojimo užgožia automatinių prietaisų pasiūla ir gausa.
Riešinius matuoklius rekomenduojame įsigyti jaunesnio amžiaus žmonėms, mėgstantiems keliauti, nes šie prietaisai yra kompaktiškesni ir neužima daug vietos. O kadangi bėgant metams mūsų kraujagyslės siaurėja riešo srityje, ir aptikti pulsą iš riešo vis sudėtingiau, vyresnio amžiaus žmonėms siūloma įsigyti automatinį žastinį matuoklį. Jie ne tik tiksliai atlieka matavimą iš žasto, bet taip pat yra su didesniu ekranu, kuriame aiškiai matomi skaičiai, o tai taip pat labai aktualu vyresnio amžiaus asmenims. Taigi, prieš pirkdami turite nuspręsti, kam kraujospūdžio matuoklis bus skirtas, kiek šeimos narių jį naudos ir kur naudos – namuose ar kelionėje.

Funkcijų gausa

Vienintelis pigesnio ir brangesnio matuoklio skirtumas – papildomos funkcijos ir jų gausa. Ekonomiškesnio modelio kraujo spaudimo aparatai yra lygiai tiek pat tikslūs, tačiau nepasižymi funkcijų gausa. Dažniausiai jie turi tik ilgalaikę atmintį ir didelius ekranus. Tokie aparatai yra tinkami stipriais širdies negalavimais nesiskundžiantiems žmonėms, kurie kraujo spaudimo matuokliais naudojasi profilaktiniais tikslais. Šie matuokliai išsaugo virš šimto matavimo duomenų, taigi stebėti kraujo spaudimą gali tapti lengva dienos užduotimi. Juk laiku aptikti blogi rezultatai gali perspėti apie netinkamą širdies darbą ir net padėti išvengti insulto rizikos.

Itin naudinga funkcija pasitaikanti brangesniuose kraujospūdžio matuokliuose – PAD technologija (aritmijų nustatymo funkcija), atliekanti prevencinę paskirtį ir galinti patikrinti ritmo sutrikimus, todėl šie matuokliai labai naudingi asmenims, kurie jau turi negalavimų su širdimi. Šiuolaikiniai kraujo spaudimo matuokliai taip pat turi itin pažangią ir klinikiniais tyrimais patvirtintą AFIB technologiją, galinčią aptikti prieširdžių virpėjimą. Be šių pagrindinių, kai kurie medicinos prietaisai taip pat turi MAM (vidurkinimo funkciją), kuri gali išvesti trijų rezultatų vidurkį ir Bluetooth funkciją, kurios pagalba matuoklio rodmenis galite lengvai perkelti į savo kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Apgalvokite, ar jums pakanka ekonomiško varianto, turinčio pagrindines funkcijas, ar norite įsigyti brangesnį matuoklį, kuriame įdiegtos papildomos funkcijos, padėsiančios rūpintis sveikata dar lengviau.

Priedai ir jų svarba

Pasak gamintojų, tinkamai prižiūrimas kraujo spaudimo matuoklis gali tarnauti net iki 20 metų, tačiau norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą, gali prireikti apgalvoti ir papildomų išlaidų reikalaujančių priedų įsigijimą. Pasirinkę Jums patraukliausią gamintoją, atsižvelkite, ar rinkoje pavyks rasti įsigytam prietaisui reikiamo dydžio manžečių ir adapterių.

Pavyzdžiui, garsus japonų prekės ženklas Omron siūlo ne tik kokybiškus ir tikslius kraujospūdžio matuoklius, bet taip pat pakaitines itin minkštas manžetes, palengvinančias kraujo spaudimo matavimą, ir patogius bei mažus adapterius, skirtus įkrauti kraujospūdžio matuoklius. Pasaulinis sveikatos priežiūros priemonių lyderis Rossmax, įsigijusiems šio prekės ženklo matuoklius, siūlo įsigyti kūgines manžetes – universalias ir lengvai pritvirtinamas, pasitarnaujančias skirtingos apimties žastams. Šio tipo matuokliai ir priedai tinka tiems naudotojams, kurie ieško kainos ir kokybės santykio. Atkreipkite dėmesį į tai, kad dažnu atveju tam tikro prekinio ženklo manžetės yra tinkamos tik to paties gamintojo matuokliams.

Kaip tiksliai naudoti?

Išsirinkę jums tinkamą kraujo spaudimo matuoklį, pasitarkite su savo gydytoju, kad galėtumėte kuo tiksliau ir efektyviau pamatuoti spaudimą ir pulsą namų sąlygomis. Matuoklio rankovę rekomenduojama dėti ant kairės rankos ir matuoti spaudimą nejudrioje rankos vietoje, sėdint ant kėdės, tiesia nugara. Itin svarbu, kad rankovė būtų tvirtai apvyniota ir būtų tame pačiame lygyje, kuriame yra Jūsų širdis. Dažnu atveju, automatiniai kraujospūdžio matuokliai užtikrina greitą ir efektyvų matavimą vieno mygtuko paspaudimu, todėl procedūra gali tapti lengva ir naudinga sveikatai kasdienybės dalimi.

Prietaisų priežiūra

Norint kraujospūdžio matuoklį naudoti kuo ilgiau, svarbu jį tinkamai laikyti ir prižiūrėti. Visų gamintojų prietaisai turi išsamią naudotojo instrukciją, kurią ne tik kad rekomenduojama, bet ir privaloma perskaityti prieš naudojant prietaisą. Įprastai kraujospūdžio matuoklių nepatariama laikyti drėgnoje patalpoje, ypač vonioje, kur daug drėgmės, ir virtuvėje, kur įprastai daug riebalų, galinčių padaryti nepataisomą žalą daiktui. Visgi, jeigu prietaisas sugedo anksčiau laiko, nedelsdami kreipkitės į gamintoją ar jo atstovą, nes dažniausiai prietaisams suteikiama kelerių metų garantiją (laikotarpis nurodomas ant pakuotės arba instrukcijoje). Na, o susidėvėjus priedams, juos visada galėsite pakeisti naujais ir tokiu būdu prailginti medicininių prietaisų ilgaamžiškumą.

Kraujo spaudimas yra vienas iš svarbiausių rodiklių, parodančių kaip veikia jūsų pagrindinis organas – širdis. Norėdami užtikrinti, kad jis būtų ne per aukštas ir ne per žemas, įsigykite kraujo spaudimo matuoklį ir užkirskite kelią nepageidaujamoms ligoms. Svarbu nepamiršti, kad būtina ne tik naudoti prietaisus skirtus sveikatos priežiūros kontrolei, bet ir reguliariai sportuoti, mankštintis ir valgyti kuo sveikesnį ir mažiau kalorijų turintį maistą. Taigi, stebėkite sveikatą namuose ir mėgaukitės gera savijauta ir puikia nuotaika!