Kova su šlapia avalyne: kodėl rinktis elektrinius batų džiovintuvus?
Šlapia avalynė – nemaloni problema, su kuria susiduria daugelis žmonių, ypatingai keičiantis metų laikams. Nesvarbu, ar bridote per balas, ar patekote į liūtį, ar atsitiktinai sušlapote pėdas – dėl drėgnos avalynės šąla kojos, kyla diskomfortas ir pavojus sveikatai.
Batuose esančią drėgmę sugeria pėdų oda, jos sušlampa ir susiraukšlėja, o batai ilgainiui ima skleisti nemalonų kvapą. Sudrėkusi avalynė gali sukelti sveikatos pažeidimus – oda tampa pažeidžiama, todėl atsiranda skausmą keliantys ir judėjimą varžantys įtrūkimai ar pūslės.
Sužinoti kaip derėtų efektyviai džiovinti batus svarbu visiems, kurie mėgsta leisti laiką lauke: mėgaujasi pasivaikščiojimais pėsčiomis laisvalaikiu ar keliaujant į darbą, užsiima aktyviu sportu arba gyvena drėgno klimato regionuose.
Šiame straipsnyje aptarsime avalynės sausinimo būdus, papasakosime apie inovatyvų batų sausinimo būdą – elektrinį batų džiovintuvą ir padėsime išsirinkti.
Kodėl svarbu tinkamai išsausinti avalynę?
Žinoti kaip kuo efektyviau išdžiovinti avalynę svarbu kiekvienam. Juk drėgmė avalynėje, sporto įrangoje ar drabužiuose nėra tik diskomfortas – gali sukelti sveikatos negalavimus, grybelinę infekciją ar skausmą.
Reguliariai sportuojantys žmonės žino, kad odos sudirgimai gali paveikti sveikatą. Drėgnoje sportinėje aprangoje galima aptikti daugybę bakterijų ir grybelių. Pavyzdžiui, auksinio stafilokoko bakterija, kuri aptinkama šalmuose, sukelia spuogus, opas ir kitus antisanitarinius odos negalavimus. Drėgna avalynė taip pat dažnai tampa grybelinės infekcijos atleto pėdos (lot. tinea pedis) atsiradimo priežastimi, kuri pažeidžia pėdų odą ir nagus, o kartais ir rankas. Šios ligos yra tik kelios iš daugelio, kurias sukelia šlapia, ankšta ar sena avalynė. Blogiausia, kad dauguma bakterinių ir infekcinių ligų yra užkrečiamos, plinta per grindis, rankšluosčius ir (arba) drabužius.
Visgi, tinkamai pasirinkę drabužių ar batų džiovinimo būdą, medžiotojai, žvejai, žygeiviai ar profesionalūs sportininkai gali dėvėti savo aprangą nesibaimindami bėrimų, pūslių ir kitų nemalonių odos sudirgimų.
Kokį džiovinimo būdą pasirinkti?
Šlapios avalynės problema opi visais metų laikais: rudenį, žiemą, pavasarį, netgi drėgną vasarą. Sušlapus pėdoms iškart juntame diskomfortą ir kuo skubiau džioviname avalyne. Batus dažnai pasirenkama sausinti džiovyklėje arba ant radiatoriaus, šildomų grindų. Visgi, šis būdas nėra tinkamas. Džiovyklės centrifuga gali sugadinti batų medžiagą ir taip juos paversti nepatogiais avėti. Radiatoriai ar šildomos grindys kenkia klijams, gumai ir medžiagai – netolygiai paskirstyta kaitra neigiamai veikia batų būklę. Taigi, žmonės sugalvoja įvairių avalynę tausojančių batų džiovinimo būdų:
Grynas oras
Norint išsausinti avalynę, galite pabandyti batus džiovinti gryname ore. Šis būdas yra tinkamas tuomet, jei turite pakaitinę batų porą, nes avalyne gali sausti daugiau nei dvi dienas! Jei džiovinsite trumpiau – rizikuojate nepajusti drėgmės ir vėl sušlapti pėdas. Patariama į batų vidų prikimšti laikraščių ar skalbimo servetėlių, kurios šiek tiek pasausins batus ir suteiks malonesnį kvapą. Visgi, šis būdas priklauso nuo sezoniškumo – vėsią, apniukusią ar lietingą dieną teks ieškoti kito avalynės sausinimo sprendimo.
Rankšluostis
Avalynės džiovinimas rankšluosčiu tiks kiek drėgniems tinkleliniams, drobiniams arba zomšos batams. Svarbu naudoti itin gerai sugeriantį rankšluostį ir apsišarvuoti kantrybe. Odiniams ar storesnės medžiagos batams šis būdas visiškai netinka – avalynės nepavyks išsausinti, ji netgi gali pradėti pelyti.
Birūs produktai
Batus galima sausinti biriais produktais. Namuose daugelis turi ryžių ar kitų birių produktų, kurie puikiai sugeria drėgmę. Drėgnus batus derėtų apsemti biriais produktais ar jų mišiniu per naktį. Priklausomai nuo batų drėgmės, džiūvimas gali trukti keletą dienų.
Elektriniai batų džiovintuvai
Šis būdas, ko gero, yra geriausias pasirinkimas džiovinti batus, puikiai tinkantis sausinti ne tik įvairių tipų ir medžiagų avalynę, bet ir drabužius, aksesuarus, sporto įrangą. Elektriniai batų džiovintuvai – tai prietaisai, skirti greitai ir veiksmingai išdžiovinti šlapią ar drėgną avalynę. Šiltas, cirkuliuojantis oras prasiskverbia giliai į batus ir veiksmingai išdžiovina drėgmę bei prakaitą. Dėl šios priežasties išvengiama nemalonaus kvapo, apsisaugoma nuo grybelinių, infekcinių ligų. Prietaisas taip pat tausoja batus, nes šiltas, tolygiai cirkuliuojantis oras nepažeidžia klijų, gumos. Svarbu paminėti, kad šis būdas netinkamas permirkusiems, varvantiems batams – tokiu atveju, prieš džiovinant elektriniu džiovintuvu, būtina kiek pasausinti batus kitais minėtais būdais.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis elektrinius batų džiovintuvus?
Prieš renkantis elektrinį batų džiovintuvą, derėtų žinoti ir nusistatyti pagrindinius kriterijus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią prekę. Siūlome atsižvelgti šias į elektrinių batų džiovintuvų savybes:
• galia. Pasirinkite džiovintuvą, kurio galia yra pakankama džiovinti Jūsų avalynę. Įprastai rinkoje rasite 7–300 voltų galingumo džiovintuvus, kurie batus išdžiovins per kelias valandas;
• įtampa. Daugumos elektrinių batų džiovintuvų įtampa svyruoja nuo 200 iki 1000 vatų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kai kurie elektriniai batų džiovintuvai gali būti įkraunami ar veikti nuo automobilio degiklio;
• talpa. Jei turite daugiau nei vieną batų porą ir jas dažnai keičiate, galite pasirinkti džiovintuvą su keliais kaitinimo elementais;
• dydis. Elektriniai batų džiovintuvai gali būti skirti įvairiai avalynei, todėl svarbu atkreipti dėmesį į Jūsų avimų batų dydį ir kokio tipo batus avite: seklius, žemus ar aukštus. Verta žinoti, kad rinkoje galite rasti džiovintuvų, pritaikytų džiovinti įvairaus tipo batus;
• funkcijos. Atkreipkite dėmesį – kai kurie elektriniai batų džiovintuvai turi papildomas pravarčias funkcijas, pavyzdžiui, gali sterilizuoti batus;
• kaina. Prietaisų kaina yra įvairi, todėl nusistatykite savo biudžetą ir rinkitės tarp džiovintuvų, kurie yra jūsų pasirinktos kainos ribose.
Kokį elektrinį batų džiovintuvą pasirinkti?
Prieš renkantis elektrinį batų džiovintuvą, derėtų žinoti pagrindines papildomas batų džiovintuvų funkcijas ir kurios Jums reikalingos. Yra keletas pagrindinių elektrinių batų džiovintuvų tipų, o pasirinkti turėtumėte įvertinę keliamus lūkesčius.
Elektriniai batų džiovintuvai su sterilizavimo sistema turi integruotą ultravioletinę (UV) šviesą. Batų džiovintuvai su UV spindulių funkcija dezinfekuoja ir naikina bakterijas, grybelius ir kitus mikroorganizmus, kurie gali sukelti nemalonų kvapą ar sveikatos sutrikimus.
Šilumos reguliavimo funkcija pravarti reguliuoti šilumos intensyvumą. Priklausomai nuo avalynės medžiagos, džiovintuvo kaitra turi būti atitinkama, todėl ši funkcija tausoja avalynę.
Kai kurie džiovintuvai turi laikmatį, kuris yra pravartus nustatyti numanomą avalynės džiūvimo laiką – tampate nepriklausomas nuo veikiančio prietaiso, nereikia planuoti prietaiso išjungimo laiko. Įkrovimo funkcija gali būti pravarti, Jums nuolat trūksta įkrovimo lizdų – papildomi įkrovimo prievadai leidžia elektrinį batų džiovintuvą panaudoti ir kaip kitų elektrinių prietaisų įkrovimo stotelę.
Kam aktualu įsigyti elektrinį batų džiovintuvą?
Jau žinome, kad elektriniai batų džiovintuvai yra nepamainomas prietaisas drėgnu oru. Panašu, kad batų džiovintuvai praverstų kiekvienam, kas nori išlaikyti savo avalynę sausą ir higienišką. Ypatingai naudinga įsigyti:
• sergantiems diabetu, nes drėgna, prastai išdžiūvusi avalynė gali sukelti skausmingas, ilgai gyjančias opas;
• kenčiantiems nuo hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo) – prietaisai užtikrina greitą sausinimą ir dezinfekciją;
• šeimoms – batų džiovintuvai gali džiovinti keletą batų porų vienu metu;
• dirbantiems šlapioje, drėgnoje aplinkoje – drėgnas apavas kelia didelį pavojų sveikatai;
• sportininkams ir sporto entuziastams, kuriems svarbu išdžiovinti ne tik batus, bet sporto įrangą, šalmus, aksesuarus;
• šąlantiems pėdas – prieš apsiaunant batus, džiovintuvu galima pašildyti avalynę.
Apibendrinant galima teigti, kad elektriniai batų džiovintuvai yra vienas geriausių batų džiovinimo būdų: greitas, veiksmingas, apsaugo nuo nemalonaus kvapo, tausoja batus. Prietaisą pravartu įsigyti visiems: nuo tų, kurie gyvena sezoniškame klimate, iki tų, kurie mėgsta autis batus į šiltą, bekvapę avalynę. Pasirinkite tinkamą batų džiovintuvą ir mėgaukitės sausais ir patogiais bateliais visus metus!