Prekių katalogas

Burnos higiena: akinančios šypsenos paslaptis

Burnos higiena: akinančios šypsenos paslaptis

Šypsena yra ta vieta veide, į kurią pirmiausia krypsta bene kiekvieno asmens akys. Ji padeda žmonėms užmegzti naujus santykius, sumažina įtampą, teigiamai veikia karjerą ir asmeninį gyvenimą. Daug šypsantis ne tik deginamos kalorijos, bet ir sumažėja stresas, pagerėja emocinė bei fizinė sveikata.

Kad visada galėtume džiaugtis sveika ir spindinčia šypsena, turime nuolat reguliariai ja rūpintis. Visiškai švarai užtikrinti nepakanka du kartus per dieną išsivalyti dantis. Šiame straipsnyje atskleisime, kodėl reikia kreipti dėmesį į savo burnos higieną ir kaip užtikrinti nuolatinę dantų švarą.

Kodėl svarbu rūpintis burnos higiena?

Veiksminga dantų ir burnos priežiūra padeda palaikyti sveiką ir gerą dantų būklę, sumažinti apnašas ir bakterijas. Kruopščiai prižiūrint dantis ir dantenas, galima išvengti odontologinių ligų, kurios sukelia skausmą, nemalonų kvapą iš burnos, jautrumą, o kartais lemia net dantų netekimą. Dėl netinkamos burnos higienos, dažniausiai atsiranda šios ligos:

 • Dantų kariesas (dantų ėduonis) – danties kietųjų audinių irimas, kurį sukelia ant danties paviršiaus esančios rūgštys.

 • Pulpitas – danties nervo uždegimas, kurį dažnai lemia neatsakinga dantų priežiūra.
 • Periodontitas – apydančio audinių uždegimas, kylantis dėl blogos burnos ertmės higienos, rūkymo ir pan.
 • Gingivitas – dantenų uždegimas, kurį sukelia dėl dantų apnašų ir kitų priežasčių atsiradę bakterijos arba virusai.
 • Dantų akmenys – kietos nuosėdos, susiformuojančios ant dantų dėl prastos burnos higienos.

Kad pavyktų išvengti dantų ligų, specialistai rekomenduoja bent du kartus per metus apsilankyti burnos higienisto kabinete. Tačiau vien procedūrų sveikai šypsenai palaikyti neužtenka – rūpintis savo dantų švara privalome ir namuose. Toliau pateiksime informaciją ir patarimų, kurie padės palaikyti tinkamą burnos higieną.

Dantų šepetėlis – nepakeičiamas palydovas

Turbūt vienas svarbiausių burnos higienos elementų, be kurio neįsivaizduojame kiekvieno savo ryto ir vakaro, yra dantų šepetėlis. Jis – pagrindinis mūsų įrankis kovoje su apnašomis ir bakterijomis. Todėl labai svarbu atsakingai išsirinkti tinkamą, kuris ne tik kruopščiai nuvalytų nešvarumus, bet ir būtų švelnus, nepažeistų dantų emalio. Šiais laikais yra sukurta daugybė skirtingų dantų šepetėlių ir jų rūšių kiekvieno žmogaus poreikiams.

Pagal veikimo būdą išskiriamos trys pagrindinės jų rūšys: rankiniai, mechaniniai ir specialios paskirties. Pirmieji yra populiariausi, nes skirtingų gamintojų dantų šepetėlius galima rasti kiekvienoje parduotuvėje ir vaistinėje. Renkantis tradicinius rankinius šepetėlius, derėtų atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

 • Šerelių kietumas. Egzistuoja skirtingo šerelių kietumo dantų šepetėliai: labai minkšti, minkšti, vidutinio kietumo bei kieti. Įprastai paaugliams ir suaugusiems žmonėms rekomenduojama rinktis minkštus arba vidutinio kietumo dantų šepetėlius. Labai minkšti – skirti vaikams arba suaugusiems, turintiems jautrius dantis, o su kietais šepetėliais rekomenduojama valyti tik protezus.
 • Šepetėlio rankenėlė. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į šepetėlio rankenėlę. Ji turi būti lengvai ir patogiai valdoma. Radius Original dantų šepetėliai yra kaip tik tokie – ergonomiški, rankenėlės lengvos, pritaikytos specialiai kairei arba dešinei rankai, o jų šereliai švariai išvalo dantis ir tarpdančius.
 • Šepetėlio galvutė. Kitas svarbus aspektas, renkantis dantų šepetėlį – atkreipti dėmesį į šepetėlio galvutę ir šerelių išsidėstymą. Kuo didesnė dantų šepetėlio galvutė, tuo didesnis plotas bus išvalomas vienu metu, tačiau bus pasiekta mažiau siaurų tarpelių. Tokiu atveju rekomenduojama papildomai įsigyti specialios paskirties vieno danties šepetėlį, kuris padės papildomai išvalyti nepasiekiamas vietas.

Mechaniniai dantų šepetėliai gali būti ultragarsiniai, jonizuojamieji ir elektriniai. Populiariausi iš šios grupės yra pastarieji. Elektriniai dantų šepetėliai greičiau išvalo dantis, pasiekia net tolimiausias dantų ertmes, turi lengvai pakeičiamas galvutes ir yra atsparūs vandeniui. Pavyzdžiui, Oromed Oro-Sonic elektrinis dantų šepetėlis vibruojančiais sukamaisiais judesiais efektyviai ir švelniai valo apnašas ir užtikrina švaros jausmą. Elektriniai prietaisai dantims gali turėti net 5 skirtingus režimus ir per minutę sugeneruoti apie 30 000 pulsuojančių judesių, kokybiškai valančių ne tik dantis, bet ir dantenas. Be to, juos saugu naudoti ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams.

Kurią dantų pastą išsirinkti?

Kita burnos higienos priemonė, be kurios dantų šepetėlis nebūtų toks veiksmingas – dantų pasta. Jų yra visokių, atliekančių skirtingas funkcijas: gydančių jautrius dantis, dantų ėduonį, apydančio ligas, balinančių dantis ir panašiai. Renkantis dantų pastą, pirmiausia reikėtų suvokti savo dantų būklę – ar reikalinga higieninė dantų pasta paprastai kasdienei priežiūrai, ar profilaktinė, sauganti nuo įvairių dantų ir dantenų ligų, o galbūt Jūsų dantys jau dabar nėra sveiki ir reikalinga gydomoji pasta, turinti antibakterinių medžiagų? Nuo to priklausys ir Jūsų pasirinkimas.

Dažnai žmonėms būna labai sunku išsirinkti tinkamą pastą, kuri būtų ir veiksminga, ir natūrali. Dėl tikslaus burnos higienos priemonių pasirinkimo galite pasikonsultuoti su savo odontologu, kuris žino Jūsų dantų būklę. O siekiantiems kokybiško ir natūralaus produkto, siūlome išbandyti Radius Mint Aloe Neem ekologišką dantų pastą , kuri ne tik gerina dantenų būklę, natūraliai balina, bet ir yra pagaminta ekologiško kokoso aliejaus pagrindu. Natūralios kilmės dantų pastos pašalina nemalonų burnos kvapą, gali padėti apsisaugoti nuo dantų ėduonies problemų, o svarbiausia – nepažeidžia emalio ir kokybiškai rūpinasi Jūsų dantimis.

Kruopštumas – gražios šypsenos paslaptis

Nors dantų šepetėlis ir pasta yra labai svarbios burnos higienos priemonės, tačiau jos neužtikrina visiškos švaros. Dalis apnašų lieka burnoje ir po kurio laiko sukietėjusios virsta akmenimis, kurie kenkia dantims ir sukelia riziką užsikrėsti įvairiomis ligomis. Todėl pilnavertei švarai užtikrinti reikalingi papildomi produktai kruopščiai dantų higienai: burnos skalavimo skysčiai, dantų siūlai, burnos irigatoriai ir įvairios kitos priemonės.

Verta įsigyti dantų siūlą, tiksliai pasiekiantį maisto likučius visuose tarpeliuose. Be to, jis yra kompaktiškas, todėl labai patogus nešiotis su savimi visur ir visada. Nepriekaištingą dantų higieną palaikyti padės ir burnos irigatoriai – inovatyvūs prietaisai, du kartus efektyviau už tarpdančių siūlą naikinantys nešvarumus tarp dantų. Šis belaidis aparatas purškia švelnų vandens ir oro mišinį, kuris atsargiai, bet kokybiškai išvalo maisto likučius iš sunkiai pasiekiamų vietų. Modernius burnos irigatorius pataria naudoti net odontologai, nes šie elektriniai purkštuvai gerina dantenų kraujotaką, masažuoja ir apsaugo nuo ėduonies.

Vaikų dantukų priežiūra

Derėtų nepamiršti pasirūpinti ir mūsų mažųjų atžalų burnos higiena. Dantų valymas yra įprotis, kurį reikia išugdyti ankstyvame amžiuje, o vaikai dažnai nemėgsta šio proceso, jį pamiršta. Todėl tėvų pareiga – padėti jiems ir užtikrinti savo mažylių dantukų švarą. Dantys turi būti atsakingai ir teisingai valomi bent du kartus per dieną, kitaip vaikams nepavyks išvengti dantų karieso ir kitų su burna susijusių problemų.

Pradžioje (vos prasikalus pirmiesiems dantukams) tėvams rekomenduojama naudoti specialų dantų šepetėlį, skirtą kūdikiams. Kai vaikas išmoks rašyti ir gebės tvirtai paimti dantų šepetėlį į ranką, galima pradėti mokyti jį taisyklingai valytis dantis. Svarbu, kad dantų šepetėlis būtų nedidelis, specialiai pritaikytas prie vaiko burnos, dantukų ir plaštakos dydžio. Rekomenduojama rinktis turintį labai minkštus šerelius, kad nebūtų pažeidžiamas dar silpnų dantukų emalis. Puikus pasirinkimas yra Radius Kidz dantų šepetėlis, turintis patogią rankeną, specialiai pritaikytą dešiniarankiams. 45 laipsnių kampu pasvirusi galvutė padeda suformuoti teisingus šepetėlio laikymo įgūdžius.

Dantų valymo procesas vaikams turi būti įtraukiantis, linksmas užsiėmimas, kitaip mažieji nenorės skirti tam laiko ir tinkamai nepasirūpins savo dantukais. Todėl tėvams rekomenduojama į šį procesą įtraukti dainelių, apdovanojimų, žaidimų. Vienas iš būdų sudominti savo atžalą dantukų valymu yra naudoti elektrinį dantų šepetėlį, specialiai skirtą mažiesiems. Prietaisas ne tik sudomins, efektyviai valys maisto likučius, bet ir palengvins dantų valymo procesą ir vaikui, ir jo tėveliams.

Atmintinė norintiems turėti akinančią šypseną

Paruošėme kelias trumpas taisykles, kurios padės įminti akinančios šypsenos paslaptį ir visada džiaugtis gražia, sveika, spindinčia šypsena:

 • Dantis valykite du kartus per dieną, po 3 minutes;
 • Keiskite dantų šepetėlį arba jo galvutę ne rečiau nei kas 3 mėnesius;
 • Profilaktiškai apsilankykite pas odontologą ne rečiau nei kas 6 mėnesius;
 • Bent 1-2 kartus per metus atlikite burnos higieną;
 • Renkantis dantų pastą, pirmiausia pagalvokite, kokią funkciją ji turi atlikti;
 • Naudokite papildomas burnos higienos priemones – dantų siūlus, burnos irigatorius, burnos skalavimo skysčius.

Taigi, burnos higiena yra labai svarbi ne tik gražiai šypsenai išsaugoti, bet ir sveikatai palaikyti. Nepamirškite pasirūpinti savo dantimis ir jų sveikata. Pagrindinės priemonės burnos priežiūrai – kokybiški dantų šepetėliai, natūralios dantų pastos, tarpdančių siūlai, burnos irigatoriai, kuriuos galite rasti Farma24.lt.