Prekių katalogas

Klausos aparatų baterijos: kaip žinoti, kurių reikia?

Klausos aparatų baterijos: kaip žinoti, kurių reikia?

Klausa yra vienas iš svarbiausių turimų pojūčių, ne tik įspėjantis apie aplink vykstančius reiškinius, bet ir galintis teikti kūrybinę naudą, meninę reikšmę. Turbūt nedaugelis žmonių kada nors susimąstė, kaip atrodytų jų gyvenimas, jei nieko arba beveik nieko negirdėtų. Klausos problemos gali sukelti didelį diskomfortą ir apsunkinti gyvenimą, tačiau šiais laikais egzistuoja daug įvairių inovatyvių klausos aparatų rūšių, pagerinančių gyvenimo kokybę ir jaunesniems, ir vyresniems žmonėms, kurie neprigirdi ar turi kitokių klausos problemų.   

Dabartiniame pasaulyje egzistuoja skirtingų tipų klausos aparatų, tinkamų įvairiems žmogaus poreikiams. Galima rinktis iš dviejų pagrindinių rūšių: įausinių ir užausinių. Pirmasis yra nedidelis ir dedamas į ausį, todėl beveik nematomas. Antrasis – tvirtinamas už ausies, o jo garsiakalbis įvedamas į ausies kanalą. Dėl tinkamo klausos aparato derėtų konsultuotis su gydytoju otorinolaringologu, kuris padės išsirinkti reikalingą prietaisą.

Kaip ir dauguma nešiojamų prietaisų, klausos aparatas veikia galvaninių elementų principu – į jį dedamos specialios baterijos. Tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse siūloma įsigyti gausybės skirtingų gamintojų ir rūšių elementų, tačiau ši pasiūla dažnai gali susukti galvą – kaipgi išsirinkti tinkamus? Šiame straipsnyje padėsime suprasti, kokių rūšių baterijos naudojamos klausos prietaisuose, kuo jos skiriasi ir kaip išsirinkti reikalingas.

KLAUSOS APARATŲ BATERIJŲ VEIKIMO PRINCIPAS

Mikroelementai (plokščios baterijos), kitaip dar vadinami „tabletėmis“ arba „sagutėmis“, gali būti aptinkami daugelyje nešiojamų prietaisų. Jie skiriasi savo kaina, funkcijomis ir yra naudojami įvairiuose mažos galios ir dydžio įrenginiuose. Pagal cheminę sudėtį mikroelementus galima suskirstyti į tris grupes: šarminiai, sidabro oksido arba cinko-oro elementai. Pastarieji ir yra žinomi kaip klausos aparatų baterijos.

Ant šių elementų įpakavimo dažniausiai galima pamatyti užrašą Zinc-Air, nurodantį, kad jų veikimui naudojamas cinkas (Zn) ir oras. Tai reiškia, kad nuplėšus apsauginę elemento plėvelę, baterijos cinkas sąveikauja su aplinkos oru – vyksta cinko oksidacija. Prasidėjus šiam procesui, baterija pradeda veikti. Anksčiau naudotos gyvsidabrio-oro baterijos, bet pastebėjus, kokią didelę ekologinę taršą jos sukelia, buvo uždraustos. Nors gyvsidabrio elementai galingesni už dabartinius, tačiau šiuo metu naudojami cinko-oro elementai, nes yra ekologiškesni – vienintelis tiesiogiai į aplinką išskiriamas jų reakcijos produktas yra vandens garai.

Klausos aparatų (cinko-oro) baterijos nuo kitų elementų skiriasi savo chemine sudėtimi, panaudojimo sritimi ir galingumu. Kai kurie žmonės perka pigesnius ir ne specialiai klausos aparatams pritaikytus elementus, nes šie atrodo panašūs. Tačiau skiriasi jų galingumas – panašios formos ir dydžio baterijos naudojamos laikrodžiams, skaičiuotuvams, pulteliams; klausos aparatams jos yra per silpnos ir išsikrauna vos per kelias dienas. Taip pat jos šiek tiek skiriasi ir dydžiu. Todėl derėtų nesumaišyti šių skirtingų baterijų ir naudoti jas pagal paskirtį.

KOKIO DYDŽIO MAN REIKIA?

Klausos aparatai yra skirtingi, todėl skiriasi ir jų baterijų dydžiai. Šiuo metu identifikuojamos keturios skirtingos klausos aparatų baterijų rūšys. Kiekviena iš jų pažymėta skirtingu numeriu ir spalva. Baterijos gali veikti nuo 3 iki 22 dienų – tai priklauso ir nuo žmogaus klausos, ir nuo konkretaus prietaiso.

  • 10 dydis. Šios baterijos yra pačios mažiausios ir skirtos nedideliems užausiniams ir įausiniams klausos aparatams. Jų skiriamoji spalva – geltona. Veikia vidutiniškai 3–7 dienas.
  • 312 dydis. Šiek tiek didesni ruda spalva atskiriami elementai naudojami mažiems užausiniams ir įausiniams klausos aparatams. Veikia apytikriai 3–10 dienų.
  • 13 dydis. Šios baterijos yra bene populiariausios ir universaliausios, nes naudojamos daugelyje užausinių ir įausinių klausos aparatų. Skiriamos oranžine spalva. Gali veikti nuo 6 iki 14 dienų.
  • 675 dydis. Paskutiniai elementai yra patys didžiausi ir naudojami galingiems užausiniams aparatams. Išsiskiria mėlyna spalva. Vidutiniškai gali veikti nuo 9 iki 20 dienų.

Kurio dydžio elementą pasirinkti priklauso nuo konkretaus Jūsų naudojamo klausos aparato modelio ir rūšies. Kuo didesnis klausos aparatas, tuo didesnė tikimybė, kad jam reikės 13 arba 675 dydžio, o patiems mažiausiems greičiausiai bus reikalingas 10 dydis.

PATARIMAI NAUDOJANTIEMS KLAUSOS APARATŲ BATERIJAS

Žmonėms, kurie naudoja klausos aparatus, paruošėme naudingų patarimų, kaip elgtis su baterijomis, kad jos tarnautų ilgiau.

  • Apsauginį lipduką nuo elementų nuklijuokite tik kai žinote, kad tikrai naudosite aparatą, nes išimta ji pradeda veikti iš karto.
  • Nelaikykite klausos aparatų baterijų labai šaltose arba labai karštose vietose. Geriausia rinktis kambario temperatūrą.
  • Nuklijavę apsauginį lipduką nuo elementų, 1 minutę dar nedėkite jų į aparatą. Tai padės aktyvuoti bateriją.
  • Kai nenaudosite aparato, išjunkite ir išimkite baterijas arba palikite dangtelį atidarytą, kad išgaruotų viduje esanti drėgmė. Tai pailgins elementų veikimo trukmę.
  • Kad baterijų veikimo trukmė nesutrumpėtų, laikykite jas toliau nuo įvairių metalinių daiktų (raktų, monetų, sąvaržėlių ir panašiai).

Taigi, tinkamų baterijų klausos aparatui paieška gali būti kebli ir varginanti, bet tikimės, kad Jums pavyks išsirinkti. Farma24.lt turime skirtingų dydžių ir gamintojų baterijų, o jei vis dar abejojate ir nežinote, kurio reikia, mūsų specialistai pasiruošę Jus pakonsultuoti ir suteikti visą reikiamą informaciją.